Katarzyna Groniec w „Szklanym Domu” spotkała się z czytelnikami
To było spotkanie pełne opowieści o literaturze i muzyce. Katarzyna Groniec opowiadała o swojej debiutanckiej powieści „Kundle”, ale dość niespodziewanym spotkaniu z studiu nagraniowym z Ireną Santor.
w rozmowie z Wojciechem Purtakiem, dyrektorem „Szklanego Domu” mówiła o swojej debiutanckiej powieści "Kundle", języku determinującym miejsce życia, charakterystycznych i charakternych bohaterach i wreszcie skutkach scenicznej przerwy zakończonej premierą literackiego debiutu. Katarzyna Groniec mówiła również o znaczeniu, jakie mają dla niej opinie krytyków literackich.
- „Kundle” zebrały dobre recenzje. Zależy mi na zdaniu osób, które znają się na literaturze. Dzięki temu dowiedziałam się też o wielu znaczeniach i symbolach. Nie myślałam o nich pisząc, później dopiero okazało się, że przez książkę przelewa się woda, która przez czytelników odczytywana jest symbolicznie – mówiła autorka.
Publiczność mogła dowiedzieć się m.in. dlaczego bohaterowie mówią śląską gwarą, ale też poznać tajniki autorskiego warsztaty. - Zaczęłam pisać pojedyncze opowiadania, które ostatecznie złożyły się na całość w „Kundlach” i zamknęły na ponad stu stronach – opowiadała. Jak zaznaczała nie korzystała z żadnych kursów pisania powieści, wspominała również o inspiracjach realizmem magicznym i fascynacją prozą Gabriela Garcii Marqueza.
Nie zabrakło również muzycznych tematów m.in. wspólnej pracy w studiu z Ireną Santor nad piosenką z nowej płyty "Konstelacje" czy legendarnym już festiwalowym koncercie "Zielono mi" z piosenkami Agnieszki Osieckiej. - Z panią Ireną spotkałyśmy w studiu nagraniowym. Była bardzo ciekawa tego, jak teraz nagrywa się piosenki, bo nie robiła tego już od lat. Razem z realizatorami opowiadaliśmy jej o tym – wspominała.
W rozmowę chętnie włączyła się publiczność zadając swoje pytania. Nie zabrakło również prośby do artystki o odczytanie wybranego fragmentu "Kundli", na co autorka chętnie przystała zapowiadając tym samym premierę audiobooka. Za odwiedziny w Ciekotach Katarzynie Groniec kwiatami podziękował wójt Tomasz Lato. -Wydarzenie zakończyło XXXII Tydzień Kultury Języka w gminie Masłów. Przez cztery dni codziennie odbywały się spotkania poświęcone polszczyźnie skierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Różnorodność tych działań pokazuje, że skutecznie docieramy z ważnymi treściami poprzez np. konkursy, panel z charakterem warsztatowym, czy spotkania autorskie – mówi wójt Tomasz Lato.
Po zakończeniu spotkania artystka długo rozmawiała z publicznością, podpisywała książki oraz fotografowała się z czytelnikami.