Uczestnicy wyjazdu podczas lekcji muzealnej w synagodze w Chmielniku. (Fot. CEiK "Szklany Dom")
Relaks w tężni solankowej w Busku-Zdroju i zwiedzanie Świętokrzyskiego Sztetla w Chmielniku czekało na uczestników wyjazdu edukacyjnego.
 
Wszystko to w ramach projektu „W drodze do zdrowia i kultury” realizowanego przez Stowarzyszenie Wspólnie dla Tradycji z gminy Masłów w ramach projektu dofinansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego.
 
To już kolejny projekt realizowany przez Stowarzyszenie Wspólnie dla Tradycji, którego członkami są głównie seniorzy z zespołów i kół gospodyń wiejskich działających na terenie gminy Masłów. Podczas wyjazdu uczestnicy dowiedzieli się wiele o historii Żydów zamieszkujących Chmielnik i okolice oraz poznali uroki uzdrowiska w Busku-Zdroju. Był czas również na spacer po Parku Zdrojowym oraz wspólny obiad.
 
W lipcu uczestnicy projektu wzięli udział w wyjeździe do Sandomierza, a w listopadzie odbędzie się spotkanie poświęcone zdrowej diecie. Projekt „W drodze do zdrowia i kultury” realizowany przez Stowarzyszenie Wspólnie dla Tradycji koordynowany jest przez Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom”.
 
Projekt został dofinansowany przez Samorząd Województwa Świętokrzyskiego w 2022 r.
 

Powrót