W środę 6 stycznia w Dzień Objawienia Pańskiego tradycyjnie już odbędzie się Orszak Trzech Króli w  Brzezinikach. Z racji panującej pandemii będzie miał on jednak jedynie symboliczną formę.

Kontynuujemy współpracę rozpoczętą rok temu przez Centrum Edukacji i Kultury “Szklany Dom” z Fundacją Orszak Trzech Króli. Brzezinki są na mapie 2,5 tysiąca polskich miejscowości, w których odbędą się orszakowe wydarzenia.

W tym roku organizatorem jest parafia NMP Królowej Świata w Brzezinkach. Przekazaliśmy już bezpłatne kolorowe korony, śpiewniki, naklejki oraz gazetki misyjne, które otrzymaliśmy od Fundacji OTK. Zostaną one rozdane w kościele.

Z racji obowiązujących obostrzeń w orszaku może wziąć udział tylko pięć osób. To tzw. Mini Orszak. Rozpocznie się on o godz. 11:30 przed domem państwa Jarosów, skąd królowie wyruszą do kościoła. Mając na uwadze dostosowanie się do rządowych wytycznych wraz z parafią prosimy o niegromadzenie się na trasie przejścia.

Królowie przejdą do kościoła, gdzie przed szopką złożą hołd Jezusowi. Chwilę później zacznie się krótkie kolędowanie, które poprowadzą Brzezinianki. O godz. 12:00 rozpocznie się msza święta.

Powrót