Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentJw_sig has a deprecated constructor in /home/users/maslow/public_html/szklanydom/plugins/content/jw_sig/jw_sig.php on line 18

P1080270"O przyszłość Rappeswilu" w Ciekotach

Licznie zgromadzona publiczność odwiedziła w ubiegłą sobotę Centrum Edukacji i Kultury "Szklany Dom" w Ciekotach,  a to za sprawą wyjątkowego wernisażu wystawy "O przyszłość Rapperswilu" Muzeum Polskie w Rapperswilu w obiektywie Wojciecha Walkiewicza. Muzeum Polskie w Rapperswilu powstało w 1870 roku założone przez fundatora hrabiego Władysława Broel-Platera, który zgromadził wokół Muzeum emigrantów po Powstaniu Styczniowym. W latach 1892-1896 bibliotekarzem w tym muzeum był Stefan Żeromski.

Na wystawę składają się plansze fotograficzne, prezentacje multimedialne, nagrania audio listów S. Żeromskiego w interpretacji Michała Lesienia, oraz specjalnie skomponowana muzyka Olgierda Mroczkowskiego. Wyjątkowym wydarzeniem podczas wernisażu było przekazanie do zbiorów Pracowni dzieł i piśmiennictwa S. Żeromskiego w Ciekotach pierwszego wydania „O przyszłość Rapperswilu” S. Żeromskiego z dedykacją autora. To cenne wydawnictwo przekazali honorowa kustosz Dworu S. Żeromskiego w Ciekotach Kazimiera Zapałowa z mężem Andrzejem. Wystawa będzie czynna do 5 grudnia natomiast 10 listopada w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości zapraszamy na spotkanie z autorem wystawy Wojciechem Walkiewiczem i projekcję filmu dokumentalnego „Panie na zamku” o Muzeum Polskim w Rapperswilu. Wystawa powstała dzięki dofinansowaniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ze środków Funduszu Promocji Kultury. Naszymi partnerami byli Totalizator Sportowy właściciel marki LOTTO, Wodociągi Kieleckie, OLYMPUS, TkAgronomy.

 

Polecamy

r-zajecia-gr

r-questing_roll

Bilety wstępu

3 zł  bilet ulgowy grupowy*
4 zł bilet ulgowy indywidualny**
6 zł normalny

*grupy powyżej 15 osób
**4 zł – bilet ulgowy indywidualny

sprawdź ofertę edukacyjną ...

Godziny otwarcia

V-X

 

  • Poniedziałek: nieczynne 
  • Wtorek - Sobota: 1000-1700
  • Niedziela i święta: 1100-1700

 

XI-IV

 

  • Poniedziałek: nieczynne 
  • Wtorek - Sobota: 1000-1600

Facebook

Karta Dużej Rodziny

Miejsce Przyjazne Rowerzystom

MPR plakietka small

Kamerka na ławeczkę

webcam icon

You Tube

youtube