Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentJw_sig has a deprecated constructor in /home/users/maslow/public_html/szklanydom/plugins/content/jw_sig/jw_sig.php on line 18

19We wtorek 25 września w Kieleckim Centrum Kultury odbyło się spotkanie Klubów Seniora i Uniwersytetów III Wieku z województwa świętokrzyskiego podsumowującego projekt „EDUKACJA BEZ BARIER” realizowany w ramach programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
To projekt w ramach którego przeznaczono 6 milionów złotych na wsparcie 140 Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Polsce, w których kształci się ponad 7 tysięcy seniorów z czego w naszym województwie jest ich ponad 400.

Spotkanie uświetnili swoją obecnością: wicepremier Jarosław Gowin wraz z doradcą Renatą Janik, Wojciechem Lubawskim – Prezydentem Miasta Kielce, Jackiem Semaniakiem – Rektorem Kieleckiego Uniwersytetu, Iwoną Wielgus – prezesem Stowarzyszenia Nauczycieli i Wychowawców w Kielcach oraz Wójtami i Burmistrzami Gmin, m.in. Tomaszem Lato – wójtem gminy Masłów.
Kilkaset osób wypełniło salę koncertową, aby dzielić się efektem swoich działań w poszczególnych gminach i ośrodkach (Kielce, Masłów, Miedziana Góra, Pińczów, Strawczyn, Zagnańsk).
Popisy wokalne pań z Uniwersytetu „Ponad czasem” na czele z prezes Niną Łucak, występy członkiń Uniwersytetu z Pińczowa, Miedzianej Góry, Buska zrobiły ogromne wrażenie na przybyłych i zostały nagrodzone gromkimi oklaskami. Piosenka zatytułowana „Emerytura”, w wykonaniu pań z Pińczowa, występ Seniorów z Masłowa o urokach sanatoryjnego życia i fraszka ułożona przez uzdolnionego Stefana Młodkowskiego jak obce wyrazy wkradają się do polskiego języka rozśmieszyły publiczność.
Spotkanie uświetnił recital aktorki Katarzyny Żak, z którą po spotkaniu każdy mógł zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Polecamy

r-zajecia-gr

r-questing_roll

Bilety wstępu

3 zł  bilet ulgowy grupowy*
4 zł bilet ulgowy indywidualny**
6 zł normalny

*grupy powyżej 15 osób
**4 zł – bilet ulgowy indywidualny

sprawdź ofertę edukacyjną ...

Godziny otwarcia

V-X

 

  • Poniedziałek: nieczynne 
  • Wtorek - Sobota: 1000-1700
  • Niedziela i święta: 1100-1700

 

XI-IV

 

  • Poniedziałek: nieczynne 
  • Wtorek - Sobota: 1000-1600

Facebook

Karta Dużej Rodziny

Miejsce Przyjazne Rowerzystom

MPR plakietka small

Kamerka na ławeczkę

webcam icon

You Tube

youtube