Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentJw_sig has a deprecated constructor in /home/users/maslow/public_html/szklanydom/plugins/content/jw_sig/jw_sig.php on line 18

BKZapraszamy na wykład w ramach lipcowej Akademii Poprawy Jakości Życia

Naszymi gośćmi będą Sonja Ohlsson i Golo J. Pilz, przedstawiciele miedzynarodowej organizacji Brahma Kumaris.
Brahma Kumaris (BK) jest globalnym ruchem duchowym, poświęconym osobistemu przekształceniu i odnowie świata. Założony w Indiach w 1937 roku rozwinął się w ponad 130. krajach na wszystkich kontynentach. Jako międzynarodowa organizacja pozarządowa ma szeroki wpływ na wiele dziedzin życia. Jego rzeczywistym wkładem jest pomaganie jednostkom w przekształceniu postrzegania świata, z materialnego na duchowe. BK wspiera doskonalenie głębokiej, wspólnej świadomości spokoju i indywidualnej godności każdej istoty ludzkiej. Został uhonorowany przez ONZ siedmioma nagrodami Posłannika Pokoju.

Golo photo 2017Golo Joachim Pilz, urodzony w Niemczech, od 1990 r. mieszka w Mount Abu, Radżastan, Indie. Jest nauczycielem medytacji radża jogi, którą praktykuje od ponad 30 lat. W 2009 r. został członkiem-założycielem Inicjatywy Środowiskowej Brahma Kumaris i co roku uczestniczy w konferencjach ONZ dotyczących zmian klimatycznych, podczas których daje wykłady na temat możliwości wykorzystania odnawialnych źródeł energii oraz ich wpływu na przyszłość naszej planety.

Od wielu lat jest aktywnie zaangażowany w badania i rozwój projektów dotyczących energii odnawialnej. Jest doradcą Brahma Kumaris oraz Instytutu Badawczego w Abu Road, Indie, ds. energii słonecznej. Zainicjował, przy współpracy technicznej i finansowej rządów Indii i Niemiec, różne innowacyjne projekty badawcze dla terenów rolniczych. Opowiada się za zrównoważonymi rozwiązaniami w oparciu o etykę i wartości.

W latach 2010-2017 Golo koordynował projekt i budowę „India One”, słonecznej elektrociepłowni o mocy 1 MW. Innowacyjnym rozwiązaniem tej technicznie zaawansowanej elektrowni, wykorzystującej 770 parabolicznych luster o powierzchni 60 m2, jest magazynowanie energii cieplnej, co umożliwia ciągłą pracę elektrowni.

 

Sonja OhlssonSonja Ohlsson, urodzona i wychowana w Szwecji, jest koordynatorem działalności Brahma Kumaris w Danii oraz międzynarodowej inicjatywy BK na rzecz środowiska.

W 2009 r. odegrała zasadniczą rolę w opracowaniu Inicjatywy Środowiskowej BK, która powstała, aby sprostać potrzebie wyższej świadomości ekologicznej w społeczności BK oraz nadać wewnętrzny wymiar dyskusjom na konferencjach ONZ poświęconych zmianom klimatu i różnorodności biologicznej.

Delegacja Inicjatywy Środowiskowej BK od 2009 r. aktywnie uczestniczy w konferencjach ONZ poświęconych zmianom klimatu. Zespół Inicjatywy współpracuje z innymi międzynarodowymi organizacjami pozarządowymi w zakresie odpowiedzialności indywidualnej przy rozwiązywaniu problemów globalnych.

 

 

Link do wydarzenia na Fb:

https://www.facebook.com/events/252999792150150/


Polecamy

r-zajecia-gr

r-questing_roll

Bilety wstępu

3 zł  bilet ulgowy grupowy*
4 zł bilet ulgowy indywidualny**
6 zł normalny

*grupy powyżej 15 osób
**4 zł – bilet ulgowy indywidualny

sprawdź ofertę edukacyjną ...

Godziny otwarcia

V-X

 

  • Poniedziałek: nieczynne 
  • Wtorek - Sobota: 1000-1700
  • Niedziela i święta: 1100-1700

 

XI-IV

 

  • Poniedziałek: nieczynne 
  • Wtorek - Sobota: 1000-1600

Facebook

Karta Dużej Rodziny

Miejsce Przyjazne Rowerzystom

MPR plakietka small

Kamerka na ławeczkę

webcam icon

You Tube

youtube