Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentJw_sig has a deprecated constructor in /home/users/maslow/public_html/szklanydom/plugins/content/jw_sig/jw_sig.php on line 18

monika handke

  Centrum Edukacji i Kultury "Szklany Dom"
  Dworek Stefana Żeromskiego w Ciekotach

  8 lipca (niedziela) 2018 -godz. 15.00 

  serdecznie zaprasza na wyjątkowe spotkanie z 

  dr Moniką Handke

  BRETOŃSKIE INSPIRACJE

  Bretania widziana oczami

  Stefana Żeromskiego

  i polskich malarzy

MONIKA HANDKE urodzona w Warszawie w 1962 roku. Absolwentka Wydziału Grafiki Warszawskiej ASP, doktor Wydziału Sztuki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu, malarka, graficzka i fotografik.

Prace malarskie, graficzne i z pogranicza różnych technik pokazywała wielokrotnie na wystawach indywidualnych w Polsce, w Niemczech i we Francji, a także na licznych wystawach zbiorowych. Jest również autorką książek „Dom nad Aven” i „Bretońska paleta” będących zbiorem esejów poświęconych Bretanii, w której mieszka i tworzy od 18 lat.

Ten region Francji był wcześniej źródłem inspiracji wielu polskich twórców. Zaprzyjaźnionego z Paulem Gauguinem Władysława Ślewińskiego, potem Tadeusza Makowskiego, Józefa Pankiewicza i wielu innych. Bardzo pięknie opisał swoją podróż po nim również Stefan Żeromski ( „O Adamie Żeromskim wspomnienie” i „Zapiski z podróży”). Bretońskie przygody swoich wielkich poprzedników Monika Handke opisała w książce „Bretońska Paleta”, w końcowym rozdziale uchylając również drzwi własnej pracowni i zdradzając kilka tajników swojego warsztatu twórczego.

Polecamy

r-zajecia-gr

r-questing_roll

Bilety wstępu

3 zł  bilet ulgowy grupowy*
4 zł bilet ulgowy indywidualny**
6 zł normalny

*grupy powyżej 15 osób
**4 zł – bilet ulgowy indywidualny

sprawdź ofertę edukacyjną ...

Godziny otwarcia

V-X

 

  • Poniedziałek: nieczynne 
  • Wtorek - Sobota: 1000-1700
  • Niedziela i święta: 1100-1700

 

XI-IV

 

  • Poniedziałek: nieczynne 
  • Wtorek - Sobota: 1000-1600

Facebook

Karta Dużej Rodziny

Miejsce Przyjazne Rowerzystom

MPR plakietka small

Kamerka na ławeczkę

webcam icon

You Tube

youtube