Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentJw_sig has a deprecated constructor in /home/users/maslow/public_html/szklanydom/plugins/content/jw_sig/jw_sig.php on line 18

1W minioną sobotę hucznie uczciliśmy w Ciekotach 5-letni jubileusz Akcji Społecznej „Kwiatki w Betonie”. A że było co świętować wiedzą Ci którzy do nas w sobotę dołączyli.

Przez 5 lat działalności grupy zebrano imponujący materiał fotograficzny odnoszący się do architektury PRL-u w jej najlepszym wydaniu. Murale, mozaiki, neony, witraże rzeźby, pomniki to właśnie wspomniane KWIATKI W BETONIE, których dokumentacją zajęli się fotograficy – zawodowcy i amatorzy z regionu świętokrzyskiego oraz spoza niego.

 

Punktem kulminacyjnym sobotniego wydarzenia był wernisaż wystawy fotograficznej na której zobaczyć można 30 wyselekcjonowanych zdjęć architektonicznych „perełek”, ale też setki innych na prezentacji multimedialnej towarzyszącej wystawie. Tej wystawie w galerii „Szklanego Dom” towarzyszy również wystawa „Klomb liter” ze zbiorów Radosława Nowakowskiego zaaranżowana w holu „Szklanego Domu”

W programie sobotniej imprezy znalazły się również pokaz jednego odcinka Polskich Kronik Filmowych wyemitowany z taśmy filmowej na projektorze z lat 60, prelekcja na temat rzeźby plenerowej w Kielcach wygłoszony przez Pana Piotr Suligę oraz koncert muzyki awangardowej w wykonaniu duetu Muozik/Szmidt z towarzyszącymi im niezwykle ciekawymi wizualami i instalacją artystyczną artysty Gieca.

Niewątpliwą atrakcją wydarzenia był urządzony w jednej z sali „Szklanego Domu” kącik zabaw w którym znalazły się zabawki i gry z Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach (jednego z partnerów wydarzenia) Gra w kapsle, bierki, chińczyk, kółko i krzyżyk, cymbergaj – te zabawy sprawiły radość za równo dorosłym jak i dzieciom…

Tego dnia w Ciekotach pojawili się znakomici goście. Wójt Gminy Masłów – Pan Tomasz Lato oraz Prezes Kieleckich Wodociągów – Pan Henryk Milcarz, jako główni sponsorzy wydarzenia oraz Pan Czesław Gruszewski z małżonką, Pan Jacek Kowalczyk, Dyrektor kieleckiego BWA – Pani Stanisława Zacharko, prezesi Związków Twórczych, Dyrektor WDK w Kielcach- Jarosław Machnicki oraz wielu innych znakomitych gości.

Jednakże ten jubileusz będzie jeszcze długo przywoływał uśmiech twarzach jego uczestników również z innego względu. Wielką atrakcja wydarzenia okazał się specjalny kurs autobusu Jelcz 043 zwanego popularnie „ogórkiem”, który wyruszył z kieleckiego Dworca PKS i przez Masłów, gdzie pasażerowie mieli okazję zobaczyć piękny witraż autorstwa Adama Wolskiego w siedzibie GOKiS, dotarł po 50 min jazdy do Ciekot, gdzie na powitanie wszystkich pasażerów zagrała „z przytupem” Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Masłowa. Ten moment pozostanie w naszej pamięci na długo…

Zpraszmy na nasz profil fb, gdzie znajduje się Galria Zdjęć oraz relacje zrealizowane przez lokalne media.

 

Polecamy

r-zajecia-gr

r-questing_roll

Bilety wstępu

3 zł  bilet ulgowy grupowy*
4 zł bilet ulgowy indywidualny**
6 zł normalny

*grupy powyżej 15 osób
**4 zł – bilet ulgowy indywidualny

sprawdź ofertę edukacyjną ...

Godziny otwarcia

V-X

 

  • Poniedziałek: nieczynne 
  • Wtorek - Sobota: 1000-1700
  • Niedziela i święta: 1100-1700

 

XI-IV

 

  • Poniedziałek: nieczynne 
  • Wtorek - Sobota: 1000-1600

Facebook

Karta Dużej Rodziny

Miejsce Przyjazne Rowerzystom

MPR plakietka small

Kamerka na ławeczkę

webcam icon

You Tube

youtube