Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentJw_sig has a deprecated constructor in /home/users/maslow/public_html/szklanydom/plugins/content/jw_sig/jw_sig.php on line 18

witokrzyskie Czyta eromskiegoZapraszamy na inaugurację wojewódzkiej akcji Świętokrzyskie czyta Żeromskiego.
W dniu 1 czerwca od godz. 11 wraz z uczniami uczęszczającymi do szkół z terenu Gminy Masłów, w tym Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Mąchocicach-Scholasterii spotkamy się, by głośno czytać fragmenty wybranych dzieł Stefana Żeromskiego. Na to spotkanie przygotowaliśmy kilka niespodzianek, min. inscenizację krótkiego fragmentu "Syzyfowych prac" w wykonaniu Teatru Kapitalnego oraz występ zespołu dziecięcego Czerwone Jagody z Mąchocic Scholasterii.


Świętokrzyskie czyta Żeromskiego to kontynuacja zeszłorocznej inicjatywy promującej czytelnictwo i wielkich pisarzy naszego regionu. W ubiegłym roku czytaliśmy dzieła Henryka Sienkiewicza Sienkiewicza,  tym roku zamierzamy kontynuować  ideę uświadamiania najmłodszym obywatelom Świętokrzyskiego oraz ich rodzicom, opiekunom i wszystkim dorosłym wartości, które płyną z twórczości Stefana Żeromskiego.
Wspólne głośne czytanie książek od najmłodszych lat, to najlepszy kapitał na przyszłość. Rozwija wyobraźnię, rozbudza potrzebę zdobywania wiedzy i ciekawość świata. Kapitał, który procentuje przez całe życie.

Zapraszamy do wspólnego głośnego czytania!!!

Polecamy

r-zajecia-gr

r-questing_roll

Bilety wstępu

3 zł  bilet ulgowy grupowy*
4 zł bilet ulgowy indywidualny**
6 zł normalny

*grupy powyżej 15 osób
**4 zł – bilet ulgowy indywidualny

sprawdź ofertę edukacyjną ...

Godziny otwarcia

V-X

 

  • Poniedziałek: nieczynne 
  • Wtorek - Sobota: 1000-1700
  • Niedziela i święta: 1100-1700

 

XI-IV

 

  • Poniedziałek: nieczynne 
  • Wtorek - Sobota: 1000-1600

Facebook

Karta Dużej Rodziny

Miejsce Przyjazne Rowerzystom

MPR plakietka small

Kamerka na ławeczkę

webcam icon

You Tube

youtube