Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentJw_sig has a deprecated constructor in /home/users/maslow/public_html/szklanydom/plugins/content/jw_sig/jw_sig.php on line 18

LUBRZANKA 2017 fotAdamGrzegorzewski

 Jak co roku  rozpoczęliśmy sezon turystyczny Spływem Kajakowym Lubrzanką. Uczestnikami VII Spływu- zdecydowanie mniej licznego ze względu na iście zimową aurę, która nawiedziła nas na tydzień przed imprezą i wystraszyła dużą część zgłoszonych - były nie tylko osoby z okolic Kielc i  Buska Zdroju, ale też osoby spoza województwa świętokrzyskiego. W tym roku po raz pierwszy w Spływie wzięła udział zgrana i bardzo doświadczona ekipa z Roztocza.

 Spływ rozpoczął się na Zalewie w Mójczy, zakończył zaś w Marzyszu, na terenie malowniczo położonej nad Belninką stadniny koni. To ledwie 10 km, jednak uczestnicy imprezy nie mieli łatwego zadania do wykonania. Rzeka Lubrzanka jest dzika i kręta, a w jej korycie znajduje się wiele przeszkód do pokonania, min. bobrzych tam i zwalonych drzew. W kilku przypadkach uczestnicy spływu byli zmuszeni do wysiadania z kajaków, przenoszenia ich i powtórnego wodowania na rzece, choć ze względu na bardzo wysoki stan wody wspomnianych przeszkód i przenosin było znacznie mniej niż poprzednich latach.

Impreza zakończyła się gorącym poczęstunkiem przy ognisku, gdzie w doskonałych nastrojach uczestnicy spływu dzieli się swoimi wrażeniami, zaś organizatorzy zaprosili przybyłych na kolejną jej edycje, która być może odbędzie się już tej jesieni?

Fotorelację ze Spływu znlażć mozna na nazsym profilu Fb

Zapraszamy też na stronę magazynu kakakowego Wiosło, gdzie przezcytać można ciekawę relację z imprezy autorstwa Adama Grzegorzewskiego - pomysłodawcy i komandora Spływu.

Serdeczne podziękowania dla parnera wydarzenia - Firmy Kajakiem.pl za wsparcie jakiego udziela nam od pierwszej edycji imprezy.

 

logo kajakarz

 

 

Polecamy

r-zajecia-gr

r-questing_roll

Bilety wstępu

3 zł  bilet ulgowy grupowy*
4 zł bilet ulgowy indywidualny**
6 zł normalny

*grupy powyżej 15 osób
**4 zł – bilet ulgowy indywidualny

sprawdź ofertę edukacyjną ...

Godziny otwarcia

V-X

 

  • Poniedziałek: nieczynne 
  • Wtorek - Sobota: 1000-1700
  • Niedziela i święta: 1100-1700

 

XI-IV

 

  • Poniedziałek: nieczynne 
  • Wtorek - Sobota: 1000-1600

Facebook

Karta Dużej Rodziny

Miejsce Przyjazne Rowerzystom

MPR plakietka small

Kamerka na ławeczkę

webcam icon

You Tube

youtube