Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentJw_sig has a deprecated constructor in /home/users/maslow/public_html/szklanydom/plugins/content/jw_sig/jw_sig.php on line 18

Zapraszamy nawisniowka pokaz wyjątkowego filmu dokumentalnego zrealizowanego przez młodzież uczeszczajacą na zajęcia do świetlicy osiedlowej w Wiśniówce.

30 marca (czwartek), godz. 17.30 -  Świetlica w Wiśniówce

?Szmaragdowe miejsce? to film opowiadający historię powstania robotniczego osiedla, jego atrakcje, życie społeczno- kulturalne jego mieszkańców.

Wiśniówka to osiedle niegdyś tętniące życiem. Działało tu kino, orkiestra ludowa, w parku organizowano festyny i potańcówki, hucznie obchodzono górnicze święta. Obecnie miejscowość zadziwia niezwykle ciekawym układem przestrzennym, unikalną architekturą dwurodzinnych domków robotniczych oraz przepięknie położonym w lesie nieopodal osiedla, jeziorem o szmaragdowym kolorze wody. Życie społeczno- kulturalne nie jest już tak bogate jak dawniej, jednak działa tu Klub Sportowy do którego chętnie uczęszczają młodzi mieszkańcy osiedla osiągający znaczące sukcesy na zawodach i mistrzostwach w?boksie

.

Film wyjątkowy, gdyż zdjęcia do niego zrealizowali młodzi mieszkańcy Wiśniówki. Oni też wcielili się w role narratorów opowiadających o ważnych miejscach na terenie miejscowości, zaprosili do udziału w nim innych mieszkańców osiedla, zaś jeden z uczestników warsztatów napisał i nagrał niezwykły utwór wykorzystany w warstwie dźwiękowej filmu.

Film powstał w ramach warsztatów filmowych zorganizowanych przez GOKiS w czasie tegorocznych ferii zimowych. Nim młodzież przystąpiła do pracy wzięła udział w spotkaniu z Panem Dominkiem Rakoczym- reżyserem i dokumentalistą, który udzielił warsztatowiczom niezwykle cennych wskazówek dotyczących pracy filmowca oraz opracował zarys scenariusza pierwszego w historii filmu o podkieleckiej Wiśniówce.

Serdecznie zapraszamy!!!

JK

Polecamy

r-zajecia-gr

r-questing_roll

Bilety wstępu

3 zł  bilet ulgowy grupowy*
4 zł bilet ulgowy indywidualny**
6 zł normalny

*grupy powyżej 15 osób
**4 zł – bilet ulgowy indywidualny

sprawdź ofertę edukacyjną ...

Godziny otwarcia

V-X

 

  • Poniedziałek: nieczynne 
  • Wtorek - Sobota: 1000-1700
  • Niedziela i święta: 1100-1700

 

XI-IV

 

  • Poniedziałek: nieczynne 
  • Wtorek - Sobota: 1000-1600

Facebook

Karta Dużej Rodziny

Miejsce Przyjazne Rowerzystom

MPR plakietka small

Kamerka na ławeczkę

webcam icon

You Tube

youtube