Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentJw_sig has a deprecated constructor in /home/users/maslow/public_html/szklanydom/plugins/content/jw_sig/jw_sig.php on line 18

logo przedwiosnie screanMaraton Pieszy "Przedwiośnie" to długodystansowa impreza dla piechurów i biegaczy na 76 km po najpiękniejszych szlakach turystycznych i zakątkach Gór Świętokrzyskich. Trasa imprezy ma charakter pętli i zarówno meta jak i start ulokowane są w Centrum Edukacyjnym ?Szklany Dom? w Ciekotach.
Nie bez przyczyny nazwa maratonu jest związana ze Stefanem Żeromskim, bo właśnie w Ciekotach przeżył on swoje młode lata. Krajobraz, który Żeromski opisuje w ?Puszy Jodowej? czy też w ?Syzyfowych Pracach? to nic innego jak trasa imprezy. Do zdobycia jest góra domowa Żeromskiego czyli Radostowa, królowa Łysogór ? Łysica, do zobaczenia Puszcza Jodłowa a widoki zaspokoi Krajeński Grzbiet ? najpiękniejsza panorama w Górach Świętokrzyskich.
Pokonanie przez uczestników trasy maratonu jest nie lada wyzwaniem, ale każdego kto zmierzy się z całym dystansem czekają ręcznie wykonane szklane medale. Jest to jeden z nielicznych tego typu medali w Polsce! Szklany medal nawiązuje do powieście ?Przedwiośnie? i do marzenia Żeromskiego o ?szklanych domach?. Maraton jest idealną okazją by w przeciągu 18 godzin wchłonąć magię Gór Świętokrzyskich i poznać największe atrakcje tego regionu.


Zapisy odbyły się 1 lutego o godz. 20.00, limit uczestników 190 os i zapełnił się w zaledwie 5minut co pokazuje zainteresowanie i zapotrzebowanie na tego typu imprezy w naszym regionie.
Zapraszamy na oficjalną stronę maratonu pod adresem www.maratonprzedwiosnie.pl

Polecamy

r-zajecia-gr

r-questing_roll

Bilety wstępu

3 zł  bilet ulgowy grupowy*
4 zł bilet ulgowy indywidualny**
6 zł normalny

*grupy powyżej 15 osób
**4 zł – bilet ulgowy indywidualny

sprawdź ofertę edukacyjną ...

Godziny otwarcia

V-X

 

  • Poniedziałek: nieczynne 
  • Wtorek - Sobota: 1000-1700
  • Niedziela i święta: 1100-1700

 

XI-IV

 

  • Poniedziałek: nieczynne 
  • Wtorek - Sobota: 1000-1600

Facebook

Karta Dużej Rodziny

Miejsce Przyjazne Rowerzystom

MPR plakietka small

Kamerka na ławeczkę

webcam icon

You Tube

youtube