Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentJw_sig has a deprecated constructor in /home/users/maslow/public_html/szklanydom/plugins/content/jw_sig/jw_sig.php on line 18

Wydarzenia

IMG 3581W niedzielę 20 stycznia w Centrum Kultury w Jędrzejowie odbyły się  eliminacje rejonowe do XXVI Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Naszą gminę reprezentował Chór Masłowianie oraz Grupa Artystyczna Golica. Jury konkursowe w składzie : Jerzy Gumuła – muzyk – Wojewódzki Dom Kultury, Michał Stachurski - muzyk – Wojewódzki Dom Kultury, Radosław Pach - muzyk – Wojewódzki Dom Kultury po wysłuchaniu 47 podmiotów wykonawczych do finału zakwalifikował 19 zespołów, chórów, solistów i scholi. W gronie najlepszych znaleźli się Masłowianie, których będzie można posłuchać we włoszczowskim domu kultury w najbliższą niedzielę 27 stycznia od godziny 14.00.

Czytaj więcej...

wyst.jpg kwiaty

Galeria "Szklany Dom" zaprasza

    na wernisaż wystawy pasteli

Iwony Ambroszczyk

"Pastelowa Łąka"

02.02.2019 (sobota) godz. 16.00

Centrum Edukacji i Kultury ,, Szklany Dom '' w Ciekotach

Czytaj więcej...

VII Rajd Tropami Dzikich Zwierzat

Plakat Ferie 2019Zapraszamy na zajęcia, gry i zabawy podczas ferii zimowych 2019 do świetlic samorządowych w Barczy, Ciekotach, Dąbrowie, Dolinie Marczakowej i Wiśniówce.

K O N K U R S

   Sprawdź się:

        „Czy znasz życie swych przodków” ?

     „ZAPYTAJ BABCIĘ, ZAPYTAJ DZIADKA”

           Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkich chętnych.

           Pytania wraz z informacją dot. konkursu otrzymasz w Centrum Edukacji i Kultury”Szklany Dom”, w świetlicach gminnych, szkołach oraz na   www.szklanydom.maslow.pl             

PYTANIA DO KONKURSU                                             

INFORMACJA dot. KONKURSU     

Czytaj więcej...

30Zwycięzcy Wojewódzkiego Przeglądu Zespołów Kolędniczych – Ciekoty 2019

 

6 stycznia 2019 r. o godz. 15.00 w Centrum Edukacji i Kultury "Szklany Dom" w Ciekotach odbył się coroczny Wojewódzki Przegląd Zespołów Kolędniczych, zorganizowany przez Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach i Centrum Edukacji i Kultury "Szklany Dom" w Ciekotach.

Wojewódzki Przegląd Zespołów Kolędniczych odbywa się w dwóch kategoriach. Pierwsza to autentyczne formy kolędowania, takie jak herody, chodzenie z gwiazdą, szopką, turoniem, które odzwierciedlają tradycje kolędowe regionu. Druga kategoria to stylizowane grupy kolędnicze, których prezentacje wychodzą poza tradycyjne formy kolędowania. 

Celem przeglądu jest ocalenie od zapomnienia tych form kolędowania, które kiedyś były bardzo popularne na świętokrzyskiej wsi.

Decyzją Rady Artystycznej w tym roku I miejsce w przeglądzie zajęła grupa "Herody" z Pawłowa.

Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Wszystkich Państwa zapraszamy do lektury wyników zamieszczonych poniżej.

Czytaj więcej...

czolo ciekoty 2019Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach i Centrum Edukacji i Kultury "Szklany Dom" w Ciekotach serdecznie zapraszają na Wojewódzki Przegląd Zespołów Kolędniczych, który odbędzie się 6 stycznia 2019 r. o godz. 15.00 w Centrum Edukacji i Kultury "Szklany Dom" w Ciekotach.
W przeglądzie Gmina Masłów będzie reprezentowana przez Zespół Czerwone Jagody ze Szkoły Podstawowej w Mąchocicach Scholasterii.

CEiK życzenia 2018

IMG 0294

Jak co roku Centrum Edukacji i Kultury "Szklany Dom" zorganizowało w okresie przedświątecznym Kiermasz Bożonarodzeniowy, który odbył się w minioną niedzielę. Artyści ludowi prezentowali własne rękodzieło i produkty regionalne. Można było kupić wyjątkowe ozdoby i prezenty świąteczne, nie zabrakło również piernikowych domków.
Podczas kiermaszu trwały także rodzinne warsztaty robienia ozdób świątecznych. W tym roku tematem przewodnim był sizal, z którego tworzono urocze choinki.Chętnych nie brakowało. Po warsztatach rozstrzygnięty został konkurs skierowany do dzieci i młodzieży z Gminy Masłów pt. " Moja ulubiona potrawa wigilijna". Kiermasz zakończył II Gminny Przegląd Teatralny na scenkę związaną ze Świętami Bożego Narodzenia.

 

Czytaj więcej...

IMG 68678 grudnia 2018 w Galerii Szklany Dom w Ciekotach zagościły niezwykłe Anioły autorstwa Pani Marianny Jadwigi Kotlarz. Unikatowa technika jaką są wykonane obrazy – kolaż malarstwa z wyklejanymi koralikami, cekinami, kamieniami, decyduje o ich wyjątkowości. „Wystawa Pod Cekinowym skrzydłem” w Szklanym Domu to już 20 odsłona „Aniołów” . Każde miejsce, światło, okoliczności   w jakich są prezentowane prace Pani Jadwigi wydobywa z nich coś innego, ale zawsze tak samo zachwycają. Tak też było podczas wernisażu, który zgromadził liczna publiczność. O działalności twórczej artystki wypowiadali się Zyta Trych – prezes Prezesem Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Kielcach, Lidia Bernatek – z Klubu Artystów Plastyków KAP 65, ksiądz Wiesław Kowalewski – dyrektor Pustelni Złotego Lasu w Rytwianach.

Wystawę można oglądać w Ciekotach do 15 stycznia 2019 roku

Czytaj więcej...

Polecamy

r-zajecia-gr

r-questing_roll

Bilety wstępu

3 zł  bilet ulgowy grupowy*
4 zł bilet ulgowy indywidualny**
6 zł normalny

*grupy powyżej 15 osób
**4 zł – bilet ulgowy indywidualny

sprawdź ofertę edukacyjną ...

Godziny otwarcia

V-X

 

  • Poniedziałek: nieczynne 
  • Wtorek - Sobota: 1000-1700
  • Niedziela i święta: 1100-1700

 

XI-IV

 

  • Poniedziałek: nieczynne 
  • Wtorek - Sobota: 1000-1600

Facebook

Karta Dużej Rodziny

Miejsce Przyjazne Rowerzystom

MPR plakietka small

Kamerka na ławeczkę

webcam icon

You Tube

youtube