Wydarzenia

witokrzyskie Czyta eromskiegoZapraszamy na inaugurację wojewódzkiej akcji Świętokrzyskie czyta Żeromskiego.
W dniu 1 czerwca od godz. 11 wraz z uczniami uczęszczającymi do szkół z terenu Gminy Masłów, w tym Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Mąchocicach-Scholasterii spotkamy się, by głośno czytać fragmenty wybranych dzieł Stefana Żeromskiego. Na to spotkanie przygotowaliśmy kilka niespodzianek, min. inscenizację krótkiego fragmentu "Syzyfowych prac" w wykonaniu Teatru Kapitalnego oraz występ zespołu dziecięcego Czerwone Jagody z Mąchocic Scholasterii.

Czytaj więcej...

wernisaz poplenerZapraszamy w dniu 28 maja 2017 o godz. 15:30 na wernisaż wystawy poplenerowej sekcji malarskiej KAP 65 Osiedlowego Klubu Kultury Miniatura Kieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Plener Ciekoty 17 ' zorganizowany przez wójta Gminy Masłów , Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Masłowie i Osiedlowy Klub Kultury Miniatura odbywa się w dniach 15.05.-28.05.17 na terenie Gminy Maslów. Uczestniczy w nim 20 artystów którzy w swych pracach odwołują się do piękna krajobrazu Masłowskiej Ziemi....

Czytaj więcej...

zawody wedkarskieC.E. „Szklany Dom” w Ciekotach zaprasza na Spławikowe Zawody Wędkarskie z okazji Dnia Dziecka. Rywalizacja rozpocznie się w dniu 4 maja od godziny 7:00 na Żeromszczyźnie na ciekockim stawie. Skierowana jest do dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 16 lat – udział jest bezpłatny. I tura zawodów potrwa 3 godziny w dwóch kategoriach wiekowych od 7 do 11 lat (kategoria młodsza) oraz od 12 do 16 lat (kategoria starsza) metodą spławikową (tylko jedną wędką trzymaną w ręku). Po zakończeniu zawodów odbędzie się ważenie ryb gdzie 1 gram złowionej ryby będzie się równał 1 zdobytemu punktowi.
Na zakończenie zawodów podsumowanie z wręczeniem pucharów, dyplomów i nagród oraz ognisko z pieczeniem kiełbasek.

Program godzinowy:
- 7:00 - 8:00 zbiórka uczestników, losowanie stanowisk i przygotowanie do zawodów
- 8:00 - 11:00 zawody wędkarskie – spławikowe
- 11:00 - 13:00 podsumowanie, wręczenie pucharów i nagród, ognisko z pieczeniem kiełbasek

Zapisy do 2.06.2017r. pod nr tel. 530-650-082

W RODNEJ stronieZ przyjemnością informujemy, że realizowany we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu projekt "W rodnej stronie" został nominowany do Świętokrzyskiej Nagrody Artystycznej. Dzieci ze szkoły w Brzezinkach oraz ich śpiewające rodziny znalazły się się w gronie najciekawszych artystów z całego województwa świętokrzyskiego i mają szansę na muzycznego Scyzoryka w kategorii wykonawca dziecięcy/wokaliści. O tym kto wygra zdecydują pół na pół głosy publiczności oraz jurorów. Zachęcamy do klikania i wysyłania SMS-ów. Głosujemy do 25 maja do godzinY 24.

Czytaj więcej...

plakat Domaszowice

 

To już kolejna inicjatywa organizowana przez Stowarzyszenie Wspólnie dla Tradycji  tym razem zapraszamy do Domaszowic.

Zadanie "Cykl imprez integrujących społeczność gminy Masłów" jest współfinansowane ze środków Gminy Masłów.

1Zapraszamy na Dni Otwarte Funduszy Europejskich do Ciekot 21 maja 2017 r w  godz.od 11:00 do 17:00
Proponujemy zwiedzanie dworku Stefana Żeromskiego bezpłatnie. Wejście z przewodnikiem odbywać się będzię co godzinę ( maksymalnie 25 osób). Pierwsze wejście o godz. 11:30, ostatnie o godz. 16:30.

O godz. 17:00 zapraszamy na wspólne śpiewanie Majowego na Żeromszczyźnie przy odtworzonej kapliczce. Majowe prowadzi Zespół Śpiewaczy Barczanki

watch DocsZapraszamy mieszkańców Gminy Masłów na projekcje w ramach objazdowego Festiwalu Watch Docs Kielce

Festiwal Watch Docs to jeden z największych na świecie imprez filmowych poświęconych prawom człowieka prezentujących filmy dokumentalne, w których zaangażowanie na rzecz praw jednostki łączy się ze sztuką filmową. Każdego roku na festiwalu pokazywane są światowej klasy filmy, które w Polsce ogląda łącznie ponad kilkadziesiąt tysięcy widzów. Festiwal objazdowy w 2016 roku odwiedził blisko 40 miast.

W ramach festiwalu w świetlicach na terenie Gminy pokazane zostaną dwa filmy dokumantalne ukazujące trudną sytację polityczną naszych sąsiadów z Ukrainy.

Projekcje odbędą się:

17 maja, godz.18:00 - Świetlica w Dolinie Marczakowej

18 maja, godz.18:00 - Świetlica w Wiśniówca

22 maja, godz. 17:00 - Żłobek Samorządowy w Domaszowicach

LUBRZANKA 2017 fotAdamGrzegorzewski

 Jak co roku  rozpoczęliśmy sezon turystyczny Spływem Kajakowym Lubrzanką. Uczestnikami VII Spływu- zdecydowanie mniej licznego ze względu na iście zimową aurę, która nawiedziła nas na tydzień przed imprezą i wystraszyła dużą część zgłoszonych - były nie tylko osoby z okolic Kielc i  Buska Zdroju, ale też osoby spoza województwa świętokrzyskiego. W tym roku po raz pierwszy w Spływie wzięła udział zgrana i bardzo doświadczona ekipa z Roztocza.

Czytaj więcej...

majowe na stronę Zapraszamy na majowe śpiewy przy zrekonstruowanej na Żeromszczyźnie kapliczce. Śpiewy przy kapliczce nad stawem odbywać się będą w każdą sobotę i niedzielę o godz. 17.oo. (Harmonogram Majówek znajdą Państwo na plakacie)

Inauguracja Majówek odbędzie się w dniu 3 maja 2017 o godz. 16.30 Mszą Świętą odprawioną w święto NMP Królowej Polski przez księdza Biskupa Mariana Florczyka w ciekockim amfiteatrze.

Czytaj więcej...

BUSKO2017 CiekotyLudowi artyści estradowi z województwa świętokrzyskiego zjechali w niedzielę do amfiteatru w Ciekotach. Rada Artystyczna wyłoniła najlepszych wykonawców, którzy wezmą udział w finale XLI Buskich Spotkań z Folklorem. W zaszczytnym gronie nie zabrakło reprezentantów naszej gminy.

Majówkowa rozpoczęła się w gminie Masłów od koncertu w amfiteatrze w Ciekotach. Tak jak rok temu sezon plenerowy zainaugurowano z wielkim ludowym rozmachem. W amfiteatrze odbyły się eliminacje rejonowe do XLI Buskich Spotkań z Folklorem.  Artystów i dopingujących ich publiczność witali wójt Tomasz Lato oraz goście Jacek Kowalczyk, dyrektorem Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach, Małgorzata Michałowska - Wójcik, dyrektor Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach, Zbigniew Zagdański, radny powiatu kieleckiego oraz Zbigniew Bujak, radny gminy Masłów.   

Czytaj więcej...

Polecamy

r-zajecia-gr

r-questing_roll

Bilety wstępu

3 zł  bilet ulgowy grupowy*
4 zł bilet ulgowy indywidualny**
6 zł normalny

*grupy powyżej 15 osób
**4 zł – bilet ulgowy indywidualny

sprawdź ofertę edukacyjną ...

Godziny otwarcia

V-X

 

  • Poniedziałek: nieczynne 
  • Wtorek - Sobota: 1000-1700
  • Niedziela i święta: 1100-1700

 

XI-IV

 

  • Poniedziałek: nieczynne 
  • Wtorek - Sobota: 1000-1600

Facebook

Karta Dużej Rodziny

Miejsce Przyjazne Rowerzystom

MPR plakietka small

Kamerka na ławeczkę

webcam icon

You Tube

youtube