Wydarzenia

21Kolejne spotkanie w cyklu O Żeromskim od A do Ż było niezwykłą wędrówka po Bretanii. Przewodnikiem w tej wędrówce była dr Monika Handke, artystka malarka, fotograf od dwudziestu lat mieszkająca w Bretanii. Słuchacze mieli okazję usłyszeć wiele ciekawych informacji o artystach którzy Bratanie sobie upodobali, tacy jak Paul Gauguin, czy znakomici polscy malarze jak Władysław Ślewiński i Tadeusz Makowski. Odrębnym tematem były Bretońskie podróże Stefana Żeromskiego bogato ilustrowane pięknymi fotografiami autorki i cytatami Stefana Żeromskiego. Było to niezwykle interesujące spotkanie. Warto było wybrać się do Ciekot w to niedzielne popołudnie.

Czytaj więcej...

FW2018 plakat2 1

lwt podsumowanieW amfiteatrze w Ciekotach zakończono akcję "Lato w teatrze" prowadzoną wspólnie przez Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach oraz Centrum Edukacji i Kultury "Szklany Dom" w Ciekotach.

Przez dwa tygodnie młodzież zarówno z gminy Masłów jak i Kielc brała udział w ciekawych zajęciach prowadzonych przez zawodowych aktorów. -"Lato w teatrze" to projekt Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach, do udziału w którym zostaliśmy zaproszeni. Formy zajęć, jakie zostały zaproponowane uczestnikom odbiegają od stereotypowych warsztatów, dzięki czemu młodzież mogła rozwijać wiele swoich talentów – informuje Krystyna Nowakowska, dyrektor Centrum Edukacji i Kultury "Szklany Dom" w Ciekotach. Zajęcia podzielono na dwie części. Pierwsza z nich odbywała się w "Kubusiu", a druga z nich w "Szklanym Domu". Warsztaty przebiegały pod hasłem "Leśne ścieżki inspiracji- dialogi natury z nowoczesnością". Finał miał również swoje dwie odsłony: na scenie teatru oraz w plenerze naŻeromszczyźnie.

GALERIA 

RELACJA FILMOWA

Czytaj więcej...

BIEG ROLNIKA plakatKasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Kielcach wraz z Gminą Masłów będzie organizatorem I Biegu Rolnika. Impreza zostanie zorganizowana podczas dożynek gminnych - docelowo co roku w innej gminie. Pierwsza edycja odbędzie sie podczas dożynek gminnych w Gminie Masłów 19.08.2018r.  

Ideą imprezy jest wspólna integracja społeczeństwa sołeckiego i gminnego, połączona z promocją bezpieczeństwa pracy w gospodarstwie rolnym. Praca w rolnictwie jest szczególnie niebezpieczna i stwarza wiele zagrożeń powodując wypadki, a w konsekwencji utratę zdrowia lub życia. Bardzo ważnym elementem jest zrównoważona aktywność na świeżym powietrzu, która podniesie sprawność rolnika. Serdecznie zapraszamy  reprezentację gmin/sołectw do aktywnego wzięcia udziału w imprezie poprzez zgłoszenie zespołu (max 10 osobowego). Będzie to świetna okazja do wspólnej zabawy i integracji. Na uczestników będą czekać okolicznościowe medale i nagrody.

Osobą odpowiedzialną z ramienia Oddziału Regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Pani jest Kierownik Wydziału Prewencji, Rehabilitacji i Orzecznictwa Lekarskiego pani Beata Milewicz  tel. 41 34 81 939, 519 319 132.

Regulamin i karta zgłoszenia

36865326 2006408542727066 3044788095221235712 nZapraszamy na zajecia Fit Face i jogę twarzy w ramach Festiwalu Akademii Poprawy Jakości Życia

Zajęcia odbęą się 21 lipca w godz. 14:oo - 15.3o w "Szklanym Domu" oraz w dniach 17-20 lipca w Hostelu Lubrzanka

Przedstawimy na nich ćwiczenia twarzy i automasaże, które odmładzają, ujędrniają skórę i odejmują lat. Regularne ćwiczenia zmniejszają zmarszczki, likwidują worki i cienie pod oczami, zmniejszają obrzmienia. Automasaże pobudzają produkcje kolagenu i poprawiają elastycznośc skóry. Wystarczy 10-15 minut dziennie aby po kilku tygodniach zauważyć pozytywne zmiany.

Czytaj więcej...

BKZapraszamy na wykład w ramach lipcowej Akademii Poprawy Jakości Życia

Naszymi gośćmi będą Sonja Ohlsson i Golo J. Pilz, przedstawiciele miedzynarodowej organizacji Brahma Kumaris.
Brahma Kumaris (BK) jest globalnym ruchem duchowym, poświęconym osobistemu przekształceniu i odnowie świata. Założony w Indiach w 1937 roku rozwinął się w ponad 130. krajach na wszystkich kontynentach. Jako międzynarodowa organizacja pozarządowa ma szeroki wpływ na wiele dziedzin życia. Jego rzeczywistym wkładem jest pomaganie

Czytaj więcej...

hankaZapraszamy serdecznie na spotkanie ze Światem Roślin z ich mnogością, bogactwem i rozlicznymi zastosowaniami.

Warsztaty odbęda sie w dniach 19 i 26 lipca, w godz. 16:00- 19:00 w Hostelu Lubrzanka (adres: Mąchocice Kapitulne 211 (między Hotelem Ameliówka a Hotelem Przedwiośnie, GPS:N 50° 54' 01", E 20° 46' 54") w ramach Akademii Poprawy Jakości Życia


W programie:

-krótkie omówienie zakresu i różnorodności roślinnych Mocy,
oraz sposobów sięgania po nie

-spacer ziołowy czyli poszukiwanie i rozpoznawanie roślin w terenie

-pogawędki o biologicznych właściwościach i zastosowaniach
(kulinaria, kosmetyka, profilaktyka, leczenie)
odnalezionych (oraz innych) roślin

- przygotowanie i degustacja naparów/ herbatek z surowców zebranych podczas spaceru

Czytaj więcej...

agata HardzZapraszamy na warsztaty śpiewu naturalnego w ramach trawającej w lipcu w Górach Świętokrzyskich Akademii Poprawy Jakości Życia.

Warsztaty odbędą się w dniach 17,18 i 19 lipca  w godz.17-19:30.

Co to jest śpiew naturalny?

Biały głos, nazywany też naturalnym, jest archaiczną techniką wokalną charakterystyczną dla kultur tradycyjnych Europy środkowo-wschodniej. Przetrwał do dziś, choć już w bardzo niewielkim stopniu, także na polskiej wsi. Starodawne pieśni obrzędowe, taneczne, liryczne czy religijne ożywają i nabierają prawdziwego blasku zaśpiewane białym głosem, czyli tak jak czyniono to przez setki lat.

Czytaj więcej...

mandalaW tym roku, już po raz czwarty, zapraszamy w urokliwe Góry Świętokrzyskie osoby zainteresowane tym, by w sposób ciekawy, nietuzinkowy i z korzyścią dla ciała i ducha spędzić część lata.

Celem Akademii jest polepszenie jakości życia w kilku kluczowych obszarach...

Do uczestnictwa zapraszamy osoby, które przyjeżdżają na jeden z turnusów w dniach 16-29 lipca i śpią na terenie Hostelu Lubrzanka. Istnieje możliwość wzięcia udziału w  konkretnych/wybranych warsztatach, które odbywać się bedą w tym czasie na terenie Hostelu lub w "Szklanym Domu" w Ciekotach (zapraszamy osoby z Kielc i okolic, gdyż nocleg na terenie Hostelu nie jest warunkiem uczestnictwa w Akademii)


W programie min. warsztaty muzyczne i rękodzielnicze (warsztaty białego śpiewu, bębniarskie, ceramiczne i wikliniarskie) oraz zajęcia i spotkania dotyczące zdrowego stylu życia. Będzie joga, makrobiotyka na luzie (nie tylko na wykładach, ale także podczas wspólnego gotowania) oraz zielarstwo w teorii i praktyce. Zadbamy także o nasze twarze - ćwicząc jogę twarzy i całe ciało produkując naturalne kosmetyki. Dla tych, którzy wolą spędzać czas w ruchu, przewidziane są wycieczki górskie, tańce różnych kultur i gry terenowe. 

Czytaj więcej...

teatr projekt 2Zapraszamy 10 lipca o godzinie 18:00 (wtorek) do amfiteatru na Żeromszczyźnie w Ciekotach na pokaz etiud teatralnych, przygotowanych w ramach projektu "Lato w teatrze".

Poniżej link do filmu promocyjnego z przebiegu projektu "Lato w teatrze":
FILM

Polecamy

r-zajecia-gr

r-questing_roll

Bilety wstępu

3 zł  bilet ulgowy grupowy*
4 zł bilet ulgowy indywidualny**
6 zł normalny

*grupy powyżej 15 osób
**4 zł – bilet ulgowy indywidualny

sprawdź ofertę edukacyjną ...

Godziny otwarcia

V-X

 

  • Poniedziałek: nieczynne 
  • Wtorek - Sobota: 1000-1700
  • Niedziela i święta: 1100-1700

 

XI-IV

 

  • Poniedziałek: nieczynne 
  • Wtorek - Sobota: 1000-1600

Facebook

Karta Dużej Rodziny

Miejsce Przyjazne Rowerzystom

MPR plakietka small

Kamerka na ławeczkę

webcam icon

You Tube

youtube