Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentJw_sig has a deprecated constructor in /home/users/maslow/public_html/szklanydom/plugins/content/jw_sig/jw_sig.php on line 18

Centrum Edukacyjne Szklany Dom w Ciekotach zaprasza na warsztaty literackie dla nauczycieli i młodzieży licealnej. Pierwszy termin 20 września godz.11, nabór otwarty, następne terminy do uzgodnienia po wcześniejszym zgłoszeniu. Warsztaty są bezpłatne, ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz telefonicznie 664746664 Krystyna Nowakowska. Warsztaty prowadzi doktor literaturoznawstwa Uniwersytetu Warszawskiego - Marcin Dzikowski.

Warsztaty składają się z dwóch części:

? Wykład
? Część warsztatowa - praca nad tekstem noweli Żeromskiego oraz z kartą pracy

 

Wykład Stefan Żeromski - pisarz wobec wyzwań swoich czasów
Poświęcony jest prezentacji twórczości Żeromskiego w kontekście aktualnych prądów w psychologii, etyce, filozofii i kulturze. Pisarz, nazywany sumieniem narodu, jest tutaj zaprezentowany z podkreśleniem jego szerokich zainteresowań, nie sprowadzających się przecież do "etosu inteligencji".
W czasie pracy nad krótkim utworem literackim Stefana Żeromskiego młodzież uczestniczy w procesie heurezy prowadzonej w kontekście treści zawartych w wysłuchanym wykładzie wprowadzającym, analizuje fragmenty tekstu, rozwija swoje zdolności interpretacyjne.
W dalszej części młodzież pracuje z kartami rozdanymi przez prowadzącego. Zawierają one zestaw poleceń i ćwiczeń związanych z fragmentami twórczości pisarza (utwory zamieszczone w lekturach dla szkół ponadgimnazjalnych), ale także z publicystyczną refleksją Żeromskiego na temat kultury i języka polskiego, stojących przed nimi zadań i wyzwań.


Czas trwania: ok 2 godz. w zależności od liczebności grupy

Polecamy

r-zajecia-gr

r-questing_roll

Bilety wstępu

3 zł  bilet ulgowy grupowy*
4 zł bilet ulgowy indywidualny**
6 zł normalny

*grupy powyżej 15 osób
**4 zł – bilet ulgowy indywidualny

sprawdź ofertę edukacyjną ...

Godziny otwarcia

V-X

 

  • Poniedziałek: nieczynne 
  • Wtorek - Sobota: 1000-1700
  • Niedziela i święta: 1100-1700

 

XI-IV

 

  • Poniedziałek: nieczynne 
  • Wtorek - Sobota: 1000-1600

Facebook

Karta Dużej Rodziny

Miejsce Przyjazne Rowerzystom

MPR plakietka small

Kamerka na ławeczkę

webcam icon

You Tube

youtube