Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentJw_sig has a deprecated constructor in /home/users/maslow/public_html/szklanydom/plugins/content/jw_sig/jw_sig.php on line 18

Warsztaty skierowane są do wszystkich zainteresowanych fotografią, filmem, dziennikarstwem. Uczestnicy powinni posiadać: własny aparat fotograficzny, lub kamerę video, podstawowe umiejętności rejestracji materiału foto/video. Przydatna będzie też znajomość programów służących do montażu filmów. Tematem warsztatów jest twórczość i życie S. Żeromskiego i jego związki z Kielecczyzną. Efektem warsztatów będą fotokasty zrealizowane przez uczestników. Powstaną osobiste wypowiedzi młodych autorów jako rodzaj pogłębionej sondy ulicznej na temat percepcji twórczości S. Żeromskiego przez współczesną młodzież. Powstałe Fotokasty zaprezentujemy podczas Imienin Stefana 7 września w Szklanym Domu, oraz będą prezentowane na naszej stronie internetowej.

Prowadzący Wojciech Walkiewicz - pomysłodawca i autor warsztatów absolwent Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, operator obrazu filmowego i realizator TV.

Fotokasty to nowa i coraz częściej stosowana przez fotoreporterów forma prezentacji reportażu fotograficznego, opowiadanego językiem filmu. To połączenie siły i wymowy statycznych fotografii z narracją filmową, wzbogacenie zdjęć o dźwięk (muzyka, wypowiedź do kamery, głos narratora) i ruch.

 

Terminarz warsztatów:

 • Spotkanie organizacyjne ? maj
 • Praca nad scenariuszami ? 7 czerwca godz.12
 • Analiza prac i plenery ? 14 czerwca godz.12
 • Praca nad fotokastami i prezentacja efektów ? 18 - 21 sierpnia
  Ramowy program warsztatów
  poniedziałek, 18/08, Centrum Edukacyjne Szklany Dom w Ciekotach,
  godz. 10:15 - początek warsztatów. Sprawy organizacyjne, zakwaterowanie.
  11:00 Część teoretyczna. Wspólne oglądanie i analiza przykładowych fotokastów i krótkich etiud filmowych. Prezentacja prac uczestników warsztatów. Omówienie proponowanych tematów prac. Zagadnienia techniczne dotyczące realizacji konkretnych pomysłów i scenariuszy.
  ok. 15:00 obiad.
  Po obiedzie wyjście na plener w okolicach Ameliówki i Ciekot. Praca repotrerska w terenie: szukanie tematów, zbieranie materiałów, wybór bohaterów, dokumentacja. Powrót ok. 20:00.
  Kolacja. 
  Po kolacji: przegląd, omówienie i opisanie zebranych materiałów i pomysłów. Przygotowanie szczegółowego planu pracy na dzień następny.
  wtorek, 19/08, Centrum Edukacyjne Szklany Dom w Ciekotach, 
  ok. 7:00 wyjście na całodniowy plener w Górach Świętokrzyskich. Interesować nas będzie piękno krajobrazu i obecność w nim człowieka, jego relacje z przyrodą.
  Obiad po powrocie ok. 17:00
  Wieczorem przegląd zebranych materiałów, wstępna edycja materiałów video i foto, praca nad tworzeniem opowieści.
  środa, 20/08, Centrum Edukacyjne Szklany Dom w Ciekotach, 
  ok. 7:00 wyjazd na całodniowy plener w Kielcach. Postaramy się utrwalić "jeden dzień na ulicy Żeromskiego". Spróbujemy swoich sił w fotografii ulicznej, reportażu i fotografii architektury. Poćwiczymy robienie sondy ulicznej i krótkich wywiadów.
  Obiad  w Kielcach, albo po powrocie do hostelu.
  Wieczorem przegląd zebranych materiałów, opis i przygotowanie do montażu.
  czwartek, 21/08, Centrum Edukacyjne Szklany Dom w Ciekotach, 
  od rana montaż filmów, w przerwie obiad, a ok. 18 wspólny przegląd powstałych dzieł
  Organizatorzy oferują możliwość bezpłatnego zakwaterowania w Hostelu Lubrzanka:pokoje 3 i 4 osobowe, z własnym śpiworem nocleg bezpłatny. Noclegi sa w domkach dwupokojowych przy kazdym pokoju węzeł sanitarny (WC i umywalka ciepła woda) prysznice są wspólne dla całego ośrodka, jest też jadalnia, w której można zrobić posiłki. Posiłki: na 4 dni pobytu opłata 67 zł. Sniadania i kolacje we własnym zakresie.

 • Prezentacja publiczna efektów warsztatów ? 7 września
 • Relacja z warsztatów do obejrzenia: http://vimeo.com/104790496

Wszystkie zajęcia w Centrum Edukacyjnym Szklany Dom w Ciekotach.
Warsztaty są realizowane w ramach projektu Przestrzenie Stefana Żeromskiego współfinansowanego ze środków
Unii Europejskiej w ramach Działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju dla małych projektów. Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013


 

Polecamy

r-zajecia-gr

r-questing_roll

Bilety wstępu

3 zł  bilet ulgowy grupowy*
4 zł bilet ulgowy indywidualny**
6 zł normalny

*grupy powyżej 15 osób
**4 zł – bilet ulgowy indywidualny

sprawdź ofertę edukacyjną ...

Godziny otwarcia

V-X

 

 • Poniedziałek: nieczynne 
 • Wtorek - Sobota: 1000-1700
 • Niedziela i święta: 1100-1700

 

XI-IV

 

 • Poniedziałek: nieczynne 
 • Wtorek - Sobota: 1000-1600

Facebook

Karta Dużej Rodziny

Miejsce Przyjazne Rowerzystom

MPR plakietka small

Kamerka na ławeczkę

webcam icon

You Tube

youtube